Pomohli strážníci

Po parapetu se v Brně pohybovalo batole! Matka vařila ve vedlejší místnosti jídlo!

Batole se v Brně pohybovalo po parapetu!
Zdroj: Mediafax

Osmnáctiměsíční chlapeček se pohyboval po parapetu ve druhém patře panelového domu v Brně, jeho matka mezitím vařila jídlo. Případnému neštěstí zabránili brněnští strážníci.

 "Městské policii se dnes v 11 hodin ozval z Husovic kolemjdoucí, který ve druhém patře jednoho z domů uviděl malé dítě lezoucí po parapetu otevřeného okna. Operační středisko okamžitě poslalo na místo dvě nejbližší hlídky a ty skutečně uviděly v okně balancovat jedenapůlletého chlapečka. Strážníci Jednotky operativního zásahu proto zůstali na ulici, aby se případně pokusili dítě zachytit, kdyby došlo na nejhorší, a druhá hlídka rychle vyběhla k bytu a přivolala matku," uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

 

Matka sice strážníkům nerozuměla Česky, nicméně ti s ní došli do místnosti, kde se chlapec na parapetu nacházel, matka si ho poté ihned přebrala.

 

"Podle šetření strážníků vyšplhalo na okno přes křeslo, když čtyřiadvacetiletá matka připravovala ve vedlejší místnosti jídlo a chlapci v pokojíku větrala kvůli horkému počasí," doplnil mluvčí.

 

Strážníci případ předali sociálním pracovníkům.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jste dobrá máma?
Kam s dětmi? Nutně potřebuji hlídání
Jak ochránit malé děti před nebezpečím? Poradíme vám!

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz