Po senátorovi Lajtochovi jde protikorupční policie! Chce jeho vydání

Protikorupční policie požádala horní komoru parlamentu o zbavení imunity a vydání k trestnímu stíhání senátora a přerovského primátora Jiřího Lajtocha (ČSSD). České televizi to potvrdil mluvčí protikorupční policie Roman Skřepek.

Z jakého trestného činu je Lajtoch podezřelý, podle České televize Skřepek nevěděl. Protikorupční policie se dříve zajímala o činnost přerovské radnice.

 

"Žádost policie se má týkat překročení procenta více prací u jedné z přerovských staveb. S panem senátorem Lajtochem jsem již mluvil a vypadá to, že sám požádá o své vydání. Cítí se nevinen," řekl Mediafaxu předseda senátorského klubu ČSSD Petr Vícha.

 

Podle našich informací jde o dva sporné přerovské projekty - rekonstrukci zimního stadionu a přestavbu bývalé školy na Domov pro seniory. V obou případech měl být původně schválený rozpočet překročen o více než 20%, což odporuje zákonu. Z tohoto důvodu se o Přerov zajímá také Nejvyšší kontrolní úřad.

 

Protikorupční policie si letos v březnu podle ČT vyžádala od přerovské radnice větší množství materiálů včetně kopií majetkových přiznání radních za současné i minulé období. Policie se zajímala o sponzorské dary a veřejné zakázky na stavební práce. Chtěla také předložit kompletní zápis a usnesení některých schůzí rady města, jednání investiční komise a zastupitelstva města.

tn.cz / Mediafax