drama na odletové dráze

Pobíhal s nožem po pražském letišti a ohrožoval personál

Šílenec s nožem v ruce v pátek dopoledne pobíhal po hlavní vzletové dráze paržského ruzyňského letiště. Bylo to v době, kdy tam měl přijet Bill Clinton.

Muž nožem ohrožoval dělníky, kteří hlavní vzletovou dráhu ruzyňského letiště opravovali. Na místo musela dorazit i zásahová jednotka cizinecké policie, protože na letiště měl v té době dorazit bývalý americký prezident Bill Clinton.
 

V ruce muž neměl obyčejný nůž, ale podomácku vyrobený řezák na kabely, tedy extrémně ostrou a nebezpečnou zbraň. Policie situaci vyhodnotila jako vysoce rizikovou.
 

"Když jsem dorazili na místo, tak vlastně už jen šel proti nám. Tvářil se bez duše nereagoval,“ řekl policista. Muž mohl být pod vlivem drog, což policisté vyhodnotili podle jeho nepřítomného pohledu.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Za pobodání vychovatelky a únos holčičky (6) jí hrozí 18 let

 

Muž na opakované výzvy policistů nereagoval a šel dál proti nim. Těm nezbylo nic jiného, než tasit zbraň. Pod touto hrozbou pachatel uposlechl, odhodil nůž, lehl si na zem a nechal se zajistit.
 

Na místo potom dorazili i záchranáři, protože muži museli ošetřit řezné rány. Zřejmě chtěl ublížit hlavně sám sobě.
 

Muž podle policie patřil k dělníkům. I proto se mohl na letištní plochu dostat a dokonce s nožem. I když reportérům TV Nova dnes ostatní dělníci tvrdili něco jiného.
 

"Nebyl náš kolega, byl to nějaký cizí člověk, dostal se sem údajně přes plot a chytili ho až na ploše,“ říká jeden z dělníků.
 

Celý incident se odehrál za plného provozu letiště. To ale odmítá, že byla ohrožena letadla a cestující. Pětadvacetiletý muž nakonec skončil v péči lékařů z bohnické psychiatrické léčebny.

cob / s přispěním Michala Kratochvíla TN.cz