POBODAL MUŽE A KOPAL TĚHOTNOU ŽENU! Vrchní soud mu zvýšil trest na DESET LET!

Vrchní soud v Praze ve středu zamítl odvolání Pavla Halíka, kterého Krajský soud v Hradci Králové potrestal osmi lety vězení za pobodání muže a napadení vlastní těhotné ženy. Odvolací soud mu naopak zvýšil trest na 10 let. Trest si odsouzený odpyká ve věznici s ostrahou, navíc se musí léčit ze závislosti na alkoholu.

Halík podle soudu loni v prosinci ve východních Čechách pobodal muže, kterému se chtěl pomstít, vystřelovacím nožem dlouhým 22 centimetrů. Důvodem msty byl vztahový trojúhelník, těhotná manželka Halíka opustila a žila s napadeným mužem. Tomu Halík nožem způsobil vážné zranění břicha, dále bodnou ránu na lopatce a další méně vážná řezná poranění rukou. Poškozeného zachránila pouze včasná lékařská pomoc. Kromě toho během konfliktu kopl svou těhotnou manželku, která se snažila napadenému pomoci, zpevněnou špičkou boty do oblasti břicha.


Halík vypověděl, že mu manželka, přestože se dohodli na střídavé péči, nechtěla syna dávat. Dokonce se jej prý pokusila zapsat na jinou školu, aby k němu Halík neměl přístup. Po několika měsících abstinence se prý napil alkoholu a jel do bydliště poškozeného. "On tam stál před domem s mým synem, a když mě viděl, křičel na syna, ať se jde schovat dovnitř. To mě rozlítilo - člověk, kdo mi vzal manželku a vlastně i syna, na něj křičí," sdělil při výslechu obžalovaný.

 

ČTĚTE TAKÉ:

ŽÁRLIVOST: Andrej (21) ubodal těhotnou Dominiku (18)

 


Proto na muže zaútočil. Ten si prý vzal lopatu na sníh a snažil se jej několikrát udeřit. Proto Halík vytáhl nůž, který otevřel a ohnal se s ním proti poškozenému. Manželku prý nekopl, pouze kopem odvrátil její útok lopatou a pak ji nohou pouze odstrčil tak, že si pouze sedla na zadek.


Proti prvoinstančnímu rozsudku se odvolala státní zástupkyně, podle níž krajský soud pominul část jednání Halíka ve vztahu k poškozené těhotné ženě. Odvolací soud její argument uznal a zvýšil proto Halíkovi pravomocně trest o dva roky.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Mediafax/tn.cz