Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

PODVODNÍK! Neměl peníze na automaty. OBRAL své klienty o tisíce

Z trestného činu zpronevěry a trestného činu podvodu obvinili policisté jedenapadesátiletého muže z Královéhradecka. Klienty obral kvůli svým dluhům a vášni pro hrací automaty o 300 tisíc korun, řekla v pondělí agentuře Mediafax mluvčí hradecké policie Anna Pešavová.

"Muž je důvodně podezřelý, že jako pojišťovací agent u dvou poboček různých hradeckých pojišťoven od klientů od ledna 2007 do března 2009 na různých místech okresu Hradec Králové vybíral peníze za pojistné smlouvy převážně na autopojištění," uvedla mluvčí.

Celkem tak získal zhruba 300 tisíc korun, které použil pro vlastní potřebu. Získané prostředky využil zejména na úhradu svých dluhů a ke hře na výherních automatech.

PSALI JSME TAKÉ:
Žena šla pojistit muže, ten se ji pokusil ZNÁSILNIT!

Dnes již bývalý pojišťovací agent neposílal platby za pojistné smlouvy, které vyinkasoval od klientů, na příslušný účet pojišťovny. Celkem od dvou firem vybral téměř 250 tisíc korun.

Dále při uzavírání smluv neoprávněně od klientů vybral pojistné platby pod příslibem složení peněz na příslušné účty, což neučinil. Přitom věděl, že nemá oprávnění pojistné od zákazníků vybírat.

Celkem tak od 14 klientů vylákal necelých 46 tisíc korun.
Muž se k trestné činnosti policistům přiznal. Jelikož páchal trestnou činnost v letech 2007 až 2009, případ se posuzuje podle trestního zákona, který platil do 31. prosince 2009. Hrozí mu až tři roky vězení.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

tn.cz / Mediafax