Obří podvod

Podvodníkům s plastovými okny naletělo 800 zákazníků

Podvody s plastovými okny vyšetřuje severočeská policie. Škoda je pětadvacet milionů korun a poškozených více než 800. Majitelé společnosti Frital podle policistů přijímali zakázky, ačkoli jim bylo jasné, že je nedokážou vyřídit.

Policie obvinila všechny tři majitele firmy. Měli totiž vědět, že firmu už nedokážou zachránit, a přesto stále přijímali zakázky a peníze od lidí. Počet poškozených je enormně vysoký, protože lidem slibovali slevy vyšší než 50 procent.


ČTĚTE TAKÉ

Stovky Čechů mají koupený řidičák. Policie dopadla rozsáhlý gang

 

"Jednatelé této společnosti byli obviněni z toho, že zastupovali společnost takovým způsobem, že ji dovedli do stavu platební neschopnosti, uzavírali nadále smlouvy na dodávky oken a dalších prací a způsobili škodu vyšší jak 25 milionů korun, poškozených klientů je přibližně 800," řekl policejní vyšetřovatel Radim Vojáček.

 

Také vybírali vysoké zálohy, dost často jim lidé zaplatili předem celou objednávku. Případ už byl dokonce jednou u soudu. To bylo v době, kdy poškozených bylo okolo tří set. Ti se ani nevešli do soudního sálu.

 

"Investovala jsem 36 tisíc. Byly to pro mě těžce vydřené peníze, protože chodím jen na brigády. Byly to veškeré moje úspory. Teď nemám nic," vypověděla poškozená klientka už v únoru 2011.

 

Aby teď už soud mohl začít, musí si těch více než 800 poškozených zvolit 6 zástupců, kteří je budou před soudem zastupovat
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / mediafax / kos