Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Nenaleťte také

PODVODY NA ČESKÉM INTERNETU: Lidé potřebovali peníze, nemají nic a ještě přišli o tisíce korun!

Půjčka
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Vykutálneí podvodníci na českém internetu naslibují hory doly, jenže mnoho lidem zbudou jen oči pro pláč a ještě přijdou o poměrně velký obnos peněz. To je i případ Jarky S., která se nechala nachytat od podvodníka, který jí nabídl ve složité finanční situaci nebankovní půjčku.

Pokud máte finanční problémy, a pokud už jste se rozhodli to vyřešit nějakou nebankovní půjčkou či úvěrem, měli byste si dát dobrý pozor. Rozhodně si prověřte, od koho si peníze půjčíte! Na českém internetu totiž nabízí tyto půjčky spousta podvodníků, která vyláká z důvěřivých lidí peníze do vlastní kapsy.
 

Podobnému „dobrákovi“ naletěla i paní Jarka S., která se TN.cz svěřila se svým příběhem. "Dostala jsem se do situace, kdy jsem akutně potřebovala finance. V nouzi mě nenapadlo nic lepšího, než si na internetu podat inzerát. V té chvíli jsem byla ochotná vzít si půjčku i směnku," popisuje Jarka.
 

Netrvalo dlouho a mailem ji oslovil podvodník. "Napsal mi, že půjčuje z vlastních zdrojů. Jediná podmínka, kterou k získání potřebné částky vyžaduje, je zaplacení poplatku tři tisíce korun. Zároveň mi poslal i číslo účtu," pokračovala Jarka. "Jen co mu dorazí, přijede se směnkou, kterou necháme ověřit a sumu mi okamžitě v hotovosti vyplatí," dodala.
 

To se Jarce nezdálo, ovšem finanční problémy ji dohnaly k tomu, aby ujišťování podvodníka uvěřila. "Stále mě přesvědčoval, že nemusím mít strach, že půjčky zprostředkovává již několik let," řekla Jarka. "V nouzi asi uvěříte všemu," sype si teď popel na hlavu podvedená žena.
 


Přes mírné pochyby přesto Jarka peníze na účet vložila a čekala na reakci. "Napsal mi, že se za 2 dny uvidíme. Jenže samozřejmě nepřijel," popsala podvedená Jarka. "Podle výpisu z účtu jsem si vyhledala jeho jméno na internetu a nestačila jsem se divit. Hned jsem mu znepokojeně napsala. On se mi přiznal, že mi žádnou půjčku neposkytne. Ale když tři dny vydržím, vrátí mi peníze a dá mi o tisíc korun víc. To se samozřejmě nestalo. Znovu jsem se mu ozvala, on mi pak dokonce slíbil vráti 6 tisíc. Pak přestal reagovat úplně," doplnila.
 

Stejnému podvodníkovi podle Jarky naletělo víc lidí než ona samotná. "Další den, poté co jsem definitivně přišla o peníze, jsem objevila podobný případ. Paní ale přisla o daleko víc, podvodníkovi poslala 10 tisíc korun. Pochopila jsem, že jsem kvůli vlastní hlouposti přišla o tři tisíce korun," zakončila svůj příběh Jarka S.
 


Pokud už se rozhodnete opravdu peníze půjčit pomocí nějaké nebankovní půjčky a na internetu narazíte na firmu či člověka, kteří fianční pomoc nabízejí, určitě si vyhledejte o nich všechny informace. Ve velké míře totiž „pomoc“ nabízejí podvodníci, kteří využívají tíživé situace lidí. Určitě byste se měli vyhnout takovým půjčkám, u kterých je pro získání potřeba zaplatit nějakou sumu předem!

tn.cz / hmr