foto tragédie v mýtě

Pohřeb Radka z Mýta: Zastřelil ho strážník Městské policie

Střelba ve Vysokém Mýtě
Zdroj: Facebook / TN.cz
Zastřelený mladík (vlevo) a jeho vrah strážník Pavel Koblížek (vpravo)
Téma:

Vysoké Mýto se dnes loučí s mladíkem, kterého před Vánoci zastřelil opilý místní strážník Pavel Koblížek. Na pohřeb v pardubickém krematoriu zamířil i bratr mrtvého Lukáš, kterého strážník také postřelil. Převezli ho z nemocnice pod dohledem lékařů.

Pohřeb zastřeleného mladíka začal před 14 hodinou. Nečekaně se ho zúčastní i postřelený Lukáš. V nemocnici se mu už udělalo lépe, takže mohl být přeložený z oddělení JIP na běžný pokoj.

 


Na pohřeb ho přivezli z nemocnice asi deset minut před obřadem. Mladík je navzdory svému zdravotnímu stavu ve společenském oděvu, ale obřadu se účastní vleže a jeho zdravotní stav neustále kontrolují zdravotníci. "Cítím se velmi špatně. Je to pro mě psychicky velmi těžké. To je všechno, co vám k tomu můžu říct," sdělil novinářům Lukáš.

 

Obřadu se účastnily asi dvě stovky lidí. Smuteční hosté sledovali mimo jiné i projekci v sále, kde jsou na fotografiích nejdůležitější momenty života mrtvého Radka.

 

 

Čin, který policie ohodnotila jako pokus o dvojnásobnou vraždu, se stal v noci 21. prosince nedaleko místního klubu Stodola. Podle svědků opilý strážník Pavel Koblížek se tehdy domáhal s dalšími dvěma muži vstupu do podniku. A to prý zdarma - přičemž se ještě prokazoval služebním průkazem.

 

 

Když trojice nepochodila, hodil jeden z mužů do klubu alespoň pepřový sprej. Ochranka podniku přivolala skutečnou policii a tři opilci se proto raději dali na útěk. Když je začali dva bratři, synové majitele klubu, pronásledovat, strážník Koblížek nejprve střelil pistolí třiadvacetiletého mladíka Radka.

 

Jeho bratr Lukáš (25) k němu ihned přiběhl a začal mu dávat první pomoc. Opilý strážník pak vystřelil i po něm a těžce ho zranil. Teď případ vyšetřuje policie, zatímco strážník Koblížek je ve vazbě.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
tn.cz / gar