plzeňsko

Pojď do auta, mám tam křečky, láká děti pedofil, tvrdí vyděšené matky

Muž láká děti do auta na křečky
Zdroj: oficiální zdroj

Rodiče v Plzni mají strach o svoje děti. Kolem tamních škol se totiž pohybuje tajemný muž, který oslovuje děti a podle jedné dívky ji dokonce lákal do auta, že jí ukáže křečky.

Jako první se mezi sebou před nebezpečným mužem varovaly matky žáků na internetových sociálních sítích. A byly hodně vyděšené.
 

Na facebooku se píše, že pedofil své oběti hledá u základních škol zejména na sídlišti Lochotín. Zatím se ale žádná tragédie nestala.
 

"On na mě zavolal - ahoj, chceš křečky, já řekla že ne. A on fakt ne? Tak se pojď podívat se mnou do auta, já tam mám dva křečky, ale já jsem řekla ne a utíkala jsem," tvrdí jedna z dívek.
 

Vedení škol okamžitě doporučilo žákům, aby se cestou domů s nikým cizím nebavili. Rodičům zase vzkázalo, aby si děti, pokud to bude možné, co nejčastěji vyzvedávali přímo u školy.
 

"Jednalo se o muže zdánlivého stáří 30 – 40 let, štíhlé postavy, výšky zhruba 185 centimetrů. Měl mít krátké, tmavé, kudrnaté vlasy, snědší pleť a údajně hovořil zkomolenou češtinou," uvedla plzeňská policejní mluvčí Hana Štefflová.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

K. Rychlý, sta TN.cz