Velká lovestory

Pokusil se zabít těhotnou partnerku. Chce na něj 12 let čekat

Vrchní soud v Praze zpřísnil rozsudek soudu v Liberci nad mužem, který se před rokem pokusil v hádce zabít svoji těhotnou přítelkyni. Ta ovšem nasilníkovi odpustila a slibuje, že na něj počká.

Těžko říct, zda jí odhodlání opravdu vydrží 12 let, kdy chlapec, kterého v době útoku čekala, bude chodit na druhý stupeň základní školy.


A jak se to celé seběhlo? Byl předloňský listopad a muže našla jeho těhotná přítelkyně doma opilého. Vyčetla mu to a on se na ni vrhl a začal ji surově bít. Po měsíci, zase v alkoholovém opojení, svůj útok zopakoval a přitvrdil, když si vzal i nůž, který nakonec skončil zapíchnutý v matraci.


Nastávající maminka se zachránila útěkem z domu, kdy bosá přiběhla na nedalekou služebnu městských strážníků a v ruce držela čepel nože, kterou se jí podařilo při obraně ulomit.


U soudu se ale soudce a žalobce nestačili divit. Stále zamilovaná oběť totiž začala va vysokém tempu měnit výpověď. Snažila se partnera hájit s tím, že ten nůž zase nebyl tak veliký a celkově zlehčovala jeho útok, aby mohli být co nejdříve zase spolu. Dokonce mu odpustila a slíbila, že po celou tu dobu, co bude ve vězení, bude na otce jejich nyní několikaměsíčního chlapečka, čekat.


Krajský soud obměkčila, odtud násilník odešel s osmiletým trestem, i když mu hrozil až dvacetiletý žalář. Vrchní soud mu další čtyři roky přidal, z cely tak muž vyjde nejdřív, až bude jeho synkovi osm.

pez, Ivan Berka TN.cz