Policejní akce pro motorkáře nevyšla, 7 jich zemřelo. CRASH TESTY

V pátek a o víkendu na silnici zemřelo nejméně sedm motorkářů. Z toho tři v den, kdy pro ně policisté připravili preventivní akci.

Česko má za sebou další smutný víkend. Na silnicích od pátku do neděle zemřelo nejméně 13 lidí.


Ředitel dopravní policie Leoš Tržil tn.cz uvedl, že nemá vysvětlení pro tragický víkend.


"Nerozumím tomu, proč po týdnu, kdy od pondělí do čtvrtka jsme měli dva mrtvé na silnicích, přišel takový pátek a víkend," řekl. Dodal, že černým číslům předcházely preventivní akce a tisková konference zaměřená na nehodovost. Dopravní policie nehody vyhodnotí v pondělí.


Policisté přitom na letní měsíce vyhlásila akci Prázdniny 2009 - bezpečnější. Při té se slíbili zaměřit hlavně na kontroly motocyklistů. Právě v sobotu, kdy na letišti v Jindřichově Hradci uspořádali preventivní akci s názvem V jedné stopě bezpečně.


I v době těchto akcí ale motorkáři dál umírají. Mají tedy vůbec smysl? "Preventivní akce samozřejmě smysl mají, protože je to jediná cesta, jak aktivně ovlivňovat nehodovost. Policisté mají být na silnicích vidět," uvedl dopravní expert Stanislav Huml a dodal, že nehod motorkářů je více kvůli letnímu období.


Podívejte se, co se stane, když motorka narazí do levého zadního boku jedoucího vozu.

Takto zase vypadá crash test motorky, která narazí do stojícího vozu.


Tyto obrázky ale asi neměl před očima muž, který nezvládl svůj stroj v dlouhé pravotočivé zatáčce u Sedlčan. V neděli z ní vyjel - jeden z dvojice na motorce zemřel, druhý bojuje v motolské nemocnici o život.

V nemocnici skončil i řidič motocyklu, kterému u Jesenice nedaleko Prahy zkřížilo cestu auto.

 

Další dvě tragické nehody se staly v neděli odpoledne na Domažlicku a na silnici mezi Napajedly a Otrokovicemi.


 U Volar na Prachaticku v sobotu motorku ze silnice smetla dodávka. Jeden ze dvojice, která seděla na motocyklu, na místě zemřel. Spolujezdkyně byla vážně zraněná.


Téměř osmdesátiletá seniorka nepřežila odpoledne v Modlanech na Teplicku srážku se čtyřkolkou. Srazil ji pětatřicetiletý řidič u místního hřbitova.


Podívejte se, co stane se čtyřkolkou, která narazí do zadní části stojícího vozu.


Motorkář se zabil také u Libochovic na severu Čech. V pátek kolem 18. hodiny předjížděl tři auta, ztratil kontrolu nad řízením a narazil do stromu. Nebylo mu už pomoci.

Motorkáře před těžkými úrazy nebo smrtí nezachrání mnohdy ani lepší vybavení. Například airbag. Podívejte se na crash test motorky s airbagem.

 

hav, gib TN.cz