Policejní honička v Přerově: Mladík ohrožoval v autě desítky lidí

Jen zázrakem neskončila tragédií zběsilá automobilová honička ulicemi Přerova.

Strážníci tam pronásledovali řidiče, který se jim pokusil ujet ve speciálně upraveném autě a přitom ohrožoval desítky lidí. Jak se brzy ukázalo, za volantem seděl teprve sedmnáctiletý mladík.

 

Řidič nerespektoval zákaz vjezdu, a když uviděl strážníky, rozhodl se ujet. "Přejížděl přes plné čáry, přes dvojitou plnou, přes zebru, v kruhovém objezdu v protisměru, dále jel více než 100 kilometrovou rychlostí," vypočítává porušení pravidel silničního provozu zástupce ředitele MP Přerov Miroslav Komínek.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Při své hazardní jízdě ohrozil mladý kaskadér desítky nic netušících lidí. Například při riskantním manévru na dvojité plné čáře jen těsně minul protijedoucí vůz.

 

Speciálně upravené auto, které i plně obsazené strážníkům bez problémů unikalo, zastavila až zácpa na poslední křižovatce.

 

Před překvapenými strážníky z auta vystoupili hned 4 lidé. Další překvapení na ně čekalo v okamžiku, kdy chtěli po mladíkovi řidičský průkaz. Zjistili, že je mu teprve 17 let a žádný nemá. Hrozí mu tak vysoký trest hned za několik vážných přestupků. Policisté zároveň pátrají po skutečném majiteli tuningem upraveného auta.
 

Televizní noviny