Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Lupič zadržen!

Policejní pátrači na Královéhradecku vypátrali muže podezřelého z loupeže v Německu

Policejní pátrači na Královéhradecku zadrželi muže hledaného pro loupež v Německu
Zdroj: Mediafax

Královéhradečtí policejní pátrači nalezli ve středu časně ráno muže, po kterém pátrala německá policie kvůli loupežnému přepadení. TN.cz to sdělila policejní mluvčí Ivana Ježková.

"Žádost německého státního zastupitelství o spolupátrání, zatčení a předání obdrželo Policejní prezidium ČR v únoru letošního roku. Český občan je důvodně podezřelý, že se v červenci roku 2012 dopustil v německém městě Lauf an der Pegnitz společně se dvěma dosud neznámými pachateli závažného loupežného přepadení klenotníka s úmyslem odcizit jeho zboží," uvedla mluvčí.

 

Pachatelé klenotníka fyzicky napadli a nastříkali mu do očí pepřový sprej, dále rozbili výkladní skříně a ukradli šperky za 25 tisíc Eur.

 

"Naši pátrači zjistili, že se tento muž v nepravidelných periodách objevuje v Novém Městě nad Metují, kde se skrývá u své přítelkyně. Muž z bytu téměř nevycházel. Vzhledem k tomu, že je velmi fyzicky zdatný a že se jeho jméno již v minulosti v policejních evidencích v souvislosti s násilnou trestnou činností objevovalo, požádali kriminalisté o pomoc kolegy ze zásahové jednotky," doplnila mluvčí.

 

Zadržený muž aktivně provozuje různé bojové sporty, zaměstnán není, živí se příležitostným vymáháním dluhů a občas působí jako vyhazovač z baru.

 

"Krajský soud v současné době rozhoduje o jeho umístění do předávací vazby, kde by měl čekat na rozhodnutí o vydání do Německa," dodala Ježková.

V případě uznání viny muži v Německu hrozí až 15leté vězení.

Mediafax