Praha pod dohledem

Policejní zátah na opilé a zdrogované řidiče byl úspěšný

Policisté se včera v noci zaměřili na největší pražský obvod Prahu 4 a hlavně na mladé řidiče, kteří se vraceli ze sobotních diskoték.

Jeden řidič uvízl v síti policejních hlídek prakticky ihned po začátku akce. Rusky hovořící muž nebyl opilý ani zfetovaný, ale bylo po něm vyhlášeno celostátní pátrání.
 

Akce byla zaměřená hlavně na dva největší zabijáky na silnicích, a to drogy a alkohol.
 

Každý kontrolovaný řidič musel olíznout jednorázovou detekční tyčinku. Při pozitivním výsledku přišel na řadu speciální detektor.
 

"Byli zadrženi tři pachatelé trestných činů, v tomto případě řidiči, kteří byli pod vlivem omamných a psychotropních látek,“ vypověděl vedoucí dopravního inspektorátu Praha 4 Jiří Nedvěd.
 

Detektor jim v krvi odhalil nejen marihuanu, ale i tvrdé drogy. Spáchali tak trestný čin. O řidičák přišlo také devět opilců.
 


Další opilý mladík sice neseděl za volantem, ale na služebně skončil také. Nadával policistům a odmítl jim ukázat občanku.
 

Na zásahu se podílel i tzv. „schengen bus“, což je policejní dodávka uzpůsobená mimo jiné pro odhalování padělaných dokladů.
 

Celkem policisté zkontrolovali přes šest stovek aut a lidí. Odhalili desítky přestupků a nad ránem dopadli dalšího celostátně hledaného muže. Podobných mohutných zátahů prý bude na českých silnicích jen přibývat.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

fim / s přispěním Davida Garkische TN.cz