VELKÁ RAZIE: Policie jde po lidech, kteří stahovali filmy

Film o filmu Kajínek
Zdroj: TV Nova
Filmový představitel Kájínka Konstantin Lavroněnko

Prvních 60 Čechů, kteří nahrávali nebo šířili nelegální kopie filmu Kájínek, vyšetřuje policie. Za pomoci producentů odhalila internetové piráty po celé republice. Všechny pravděpodobně brzy obviní. Poprvé mohou být mezi stíhanými i ti, kteří film pouze stáhli.

Každého z nich ale policie vyšetřuje zvlášť, protože nejsou z jednoho města. Kopírování Kájínka je vyjde draho. Producentům vznikla škoda 15 milionů korun.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:


 

Novou kauzu by měly už brzy dostat desítky soudů po celé republice. Policie nechce upřesnit, v jakých městech odhalila nelegální distributory filmového trháku, dohromady jich je 60.
 

ČTĚTE TAKÉ:

TO MUSÍTE VIDĚT! Filmový Kajínek a jeho divoký sex
 

Je to první tak rozsáhlý případ, kdy policie stíhá větší počet lidí za takzvané domácí stahování. Běžně jde po větších rybách. Jenže v případě Kajínka se o hon na piráty zasadili i producenti filmu. Ti prý kvůli nim přišli až o 15 milionů korun.
 

Policie ještě nezvané distrutory Kajínkovy kopie neobvinila, je to ale jen otázka měsíců.
 

Policie i producenti filmu tím ale honbu za internetovým piráty neskončili, už ted mají vytipované další diváky, kteří za příběh českého trestance nezaplatili a místo lístku do kina dostanou účet u soudu.

krt Televizní noviny