Policie chytla dva muže, kteří chtěli krást na staveništi. Vyhrožovali ostraze likvidací

Pražská policie včetně zásahové jednotky zadržela v sobotu dva Ukrajince, kteří chtěli krást na staveništi v Kytlické ulici v Praze 9.

Vyhrožovali předtím pracovníkovi ostrahy stavby likvidací, když nebude spolupracovat, informoval Mediafax Tomáš Hulan, mluvčí pražské policie.

 

Dvojice Ukrajinců (30 a 25 let) svůj plán podle policie začala realizovat již v polovině tohoto týdne. "Muži přišli s výhrůžkou likvidace za pracovníkem bezpečnostní agentury. Jelikož výhrůžka zněla velice věrohodně, pracovník oznámil vše policistům. Těm sdělil i konkrétní termín, kdy chce dvojice vyděračů přijít krást," popisoval Hulan.

 

Kriminalisté na nic nečekali a podle mluvčího připravili dvojici lapků léčku." Jednalo se však o nebezpečné pachatele, kteří by zřejmě použili jakékoliv násilí. Kriminalisté k jejich zadržení proto přizvali pražskou zásahovou jednotku. Ta provedla úspěšný zákrok v sobotu hodinu po půlnoci," líčil mluvčí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Policie obvinila muže, který v úterý střílel na skládce na Pardubicku

Na skládce na Pardubicku zastřelil pracovník ochranky zloděje

 

Při zadržení nebyl nikdo zraněn a došlo k němu ve chvíli, kdy cizinci odváželi ze stavby materiál za několik desítek tisíc korun. Policejní komisař sdělil dvojici mužů obvinění z trestných činů vydírání a krádeže ve spolupachatelství a umístil je do policejní cely s návrhem na uvalení vazby.

 

V případě odsouzení hrozí obviněným trest odnětí svobody až na pět let. Kriminalisté nyní prověřují, zda se obvinění obdobného jednání nedopustili i v dřívější době.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax