protidrogový zátah

Policie dopadla dva vařiče pervitinu, jeden se skrýval mezi zahrádkáři

Zatčení
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Dva výrobci pervitinu skončili za mřížemi. Zatkla je zásahová jednotka. Jednoho z mužů zadrželi v zahrádkářské kolonii, durhého dopadli na blízké ulici.

Ve vazební cele skončila minulý týden pražská dvojice výrobců a prodejců pervitinu. Oba muži mají bohatou trestní minulost a drogu nevyráběli pouze pro vlastní potřebu, ale dále ji distribuovali narkomanům, řekla ve čtvrtek Mediafaxu policejní mluvčí Jana Rösslerová.

 

Dvojici mužů dopadli policisté ve středu 14. listopadu. "Zadržela je pražská zásahová jednotka společně s kriminalisty kolem osmé hodiny ranní v zahrádkářské kolonii na Praze 9 nejprve osmatřicetiletého muže a poté kolem poledne jeho jednačtyřicetiletého kamaráda na ulici Sádovská," dodala mluvčí.

 

Kriminalisté specializující se na drogovou problematiku dvojici podezřívali z výroby a distribuce návykových látek. "Oba zadržení jsou každodenními uživateli drogy pervitin, kterou si aplikují nitrožilně a poté, co byli podmínečně propuštěni z výkonu trestu odnětí svobody, začali drogu vyrábět a prodávat několika osobám známým z minulosti," vysvětlila Rösslerová.

 

Celkově si přišli od letošního léta přibližně na 50 tisíc korun. Drogu distribuovali narkomanům v lokalitě Černého Mostu a Horních Počernic.

 

 

"Zadržení skončili na policejní služebně a vyšetřovatel pak dvojici obvinil z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což jim hrozí až desetileté vězení. Oba skončili v policejní cele s podnětem na návrh na vzetí do vazby, kterou soudce akceptoval," ukončila mluvčí.

tn.cz / mediafax / muf