Policie dopadla gang pytláků. Měli výbavu jako armáda

Gang pytláků, kteří mohou mít na svědomí až 170 zastřelených zvířat, dopadli policisté z Hodonínska. Skupina pracovala velmi organizovaně a byla dobře vyzbrojena. Udělala však jednu zásadní chybu. Pytláci totiž zároveň páchali i další trestnou činnost, a tak na ně policie přišla. Jinak by je prý asi nikdo neodhalil. Teď jim hrozí dva roky vězení.

Za jejich výbavu by se nemusel stydět ani armádní odstřelovač. Pytlákům nechyběly přístroje na noční vidění, pušky se speciální optikou a tlumiči, výbušné střely, a dokonce kuše, která neslyšně zabíjí na stometrovou vzdálenost.

 

Pytláci operovali jako speciální jednotka. Vždy jen jeden výstřel a pak se během vteřiny přestrojili za rybáře.

 

V lesích na Hodonínsku postříleli téměř dvě stovky srnců a daňků. Po roce platnosti nového zákona, který zmírnil tresty za pytláctví, se tak potvrzují černé scénáře myslivců, kteří varovali před nájezdy specializovaných lovců zvěře.

 

Už na začátku roku se nám podařilo skrytou kamerou prokázat, že takto upytlačená zvěř běžně končí i v renomovaných restauracích.

 

O tom se ostatně přesvědčil Josef Konečný, který si vysloužil přezdívku král pytláků. Přestože měl doma přes 1300 trofejí, soud ho uznal nevinným.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Televizní noviny