agresor za mřížemi

Policie dopadla muže, který bil a kopal v Ostravě psy

Pejskaři z Ostravy si mohou oddychnout. Policie zadržela muže, který psy v tamních parcích opakovaně napadal a kopal do nich. Zranil tak asistenčního psa Roniho.

Agresorem byl osmadvacetiletý muž, který své jednání policistům nijak nevysvětlil. Nevyplatil se mu jeho poslední útok. Opět zkopal psa, kterého v parku v Ostravě-Zábřehu venčil devětačtyřicetiletý muž. Vyděšený pes z místa utekl a jeho majitel projížděl okolí autem, aby ho našel. V jedné z ulic si při tom všiml útočníka, a tak ještě z auta zavolal policii.
 

Policisté pak muže zadrželi v domě ve čtvrti Zábřeh a na služebně ho obvinili z výtržnictví. "Obviněný využil svého práva a k věci nevypovídal," popsala mužovo chování policejní mluvčí Gabriela Holčáková. Útočníka si policisté prozatím ponechali za mřížemi, protože na něj navrhli uvalit vazbu, o níž teprve bude rozhodovat soud.
 

Muž nejčastěji napadal psy v parcích v Zábřehu, Hrabůvce a v Bělském lese. Mezi plemeny si přitom nijak zvlášť nevybíral. Bezdůvodně napadl kokršpaněla, jezevčíka i například čínského chocholatého naháče. Majitelů si většinou nijak zvlášť nevšímal a útoky podnikal přímo před nimi. Jen jedinkrát napadl v polovině června úderem pěstí i majitelku psa.
 

[IMAGEBOX_1035959]Hledá se Sushi! Její příběh zná už čtvrt milionu lidí! Pomozte také

[IMAGEBOX_1035959]

 

Nejhůře ze zkopaných psů dopadl asistenční labrador Roni. Zřejmě právě kvůli svému výcviku, který mu brání dokonce i chránit se proti lidem. "Nebránil se a jen žalostně kňučel, než přiběhla panička a muže odehnala. Roni ještě pořád musí chodit k veterináři na injekce do nohou, které ho pořád bolí a on našlapuje jen pomalu a opatrně. Od hrozného zážitku pes navíc nedůvěřuje tolik lidem, a tak je jeho pomoc dětem nebo seniorům v rámci canis terapie stále omezena,“ popsala aktuální zdravotní stav psa Roniho reportérka TV Nova Eliška Gmiterková.

tn.cz / mediafax / gar