Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.8. 2010 22:03

Policie našla v Ostravě tělo utonulého mladíka

Tělo šestnáctiletého chlapce, který se v neděli v podvečer topil v řece Ostravici v Ostravě-Hrabové poté, co do jezu skočil zachránit svého o rok staršího kamaráda, policisté v pondělí odpoledne našli.

"Krátce před čtrnáctou hodinou ho policisté při postupu tokem řeky objevili. Tělo bylo ve vodě několik kilometrů od jezu," potvrdila policejní mluvčí Gabriela Holčáková s tím, že bližší podrobnosti vzhledem k vyšetřování zatím policie nesdělí. Po chlapci pátrali ostravští policisté od neděle.

 


 

Skupina sedmi mladíků ve věku od 15 do 17 let se vracela z fotbalu a rozhodli se vykoupat v řece. "Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že jeden z nich se topil a volal o pomoc. Na to měl zareagovat šestnáctiletý mladík, který skočil do řeky, aby tonoucího zachránil, proud ho však měl stáhnout pod splav. O rok staršímu klukovi, který se měl topit, se podařilo zachytit klády, a tak zůstat nad hladinou. Z vody ho vytáhli přivolaní hasiči. Záchranka ho převezla do nemocnice," popsala Holčáková.
 

PSALI JSME:

Policie pátrá po mladíkovi v řece. Topil se pod splavem
 

"Chlapec byl ve vodě asi patnáct minut. V době, kdy jej posádka převzala do své péče, byl při vědomí a mimo bezprostředního ohrožení života. Po ošetření na místě události záchranáři pacienta předali na dětskou jednotku intenzivní péče Městské nemocnice v Ostravě-Fifejdách," uvedl krajský mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.
 

Po mladším chlapci pátrali policisté spolu s policejními potápěči několik hodin. "Několik desítek policistů, spolu se strážníky i hasiči hledali na březích řeky i v samotném místě splavu," řekla mluvčí s tím, že vzhledem k silnému proudu řeky požádali také pracovníky povodí Odry o částečnou regulaci průtoku vody v řece.
 

Podle mluvčího moravskoslezských hasičů Petra Kůdely po chlapci pátraly od nedělního večera do půlnoci čtyři jednotky hasičů. "Mladíka, který se držel klády, vytáhli pomocí lan na břeh dobrovolní hasiči z Vratimova. Mezitím další jednotka přivezla člun, na kterém po jeho navázání na lano, spojující oba břehy Ostravice, pátrali po celé šířce jezu po druhém mladíkovi pomocí dlouhých tyčí. Jiní hasiči pátrali v bubnu a ve vývaru jezu," popsal Kůdela.
 

Další skupina hasičů vytvořila rojnici nedaleko jezu, kde hladina dosahovala zhruba 1,2 metru. "Propátrávali dno řeky směrem k jezu," doplnil mluvčí.
 

V krátké době jde v Ostravě o druhou obdobnou událost. Sedmnáctiletý mladík, který se topil na koupališti 23. července, zemřel.

 

Eva Myšíková tn.cz / Mediafax
Reklama