Policie navrhla obžalovat Kramariče z podplácení

Julius Kramarič
Zdroj: TN.cz
Julius Kramarič

Policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) ukončili vyšetřování pražského advokáta Julia Kramariče a státnímu zastupitelství podali návrh na vypracování obžaloby za zločin podplácení. V úterý to potvrdila dozorující státní zástupkyně Pavla Píšová.

Policie známého advokáta, který zastupoval například příbramského podnikatele Jaroslava Starku či údajného "vora v zákoně" Andranika Sohoyana, zadržela v září právě v souvislosti s projednáváním obžaloby Sohoyana a dalších cizinců podezřelých z organizování vražd na území Prahy.
 

PSALI JSME:

Proces s mafiánem pokračuje. Karamarič k soudu nesmí
 

Kramarič byl policisty obviněn, že měl svědkovi v kauze "vora v zákoně" nabídnout půl milionový úplatek výměnou za křivé svědectví. "Měl jsem dostat peníze, když řeknu, co není pravda," vypověděl v srpnu před soudem jeden z předvolaných svědků David Štynčík. Úplatek mu měl podle jeho slov nabídnout právě obhájce Sohoyana Kramarič za to, když označí za organizátora vražd Arména Tagira Tarsžojeva. Ten byl již dříve odsouzený za pobodání Arména na Václavském náměstí a nyní je jako svědek na svobodě pod policejní ochranou.
 

Jak uvedla státní zástupkyně, spisový materiál nyní musí prostudovat a poté rozhodne, zda na advokáta podá obžalobu k soudu. V případě odsouzení hrozí Kramaričovi trest vězení od jednoho roku do šesti let.

tn.cz / Mediafax