Policie obvinila podezřelého z vloupání do generálního štábu

Policie obvinila 41letého muže, který je podezřelý z vloupání do Generálního štábu Armády České republiky, z trestného činu pokus o krádež a poškozování cizí věci.

Nezaměstnaného muže ze Severních Čech usvědčují pachové stopy, sdělil vedoucí 8. oddělení kriminální policie Praha I. Pavel Just. Muže poznala na záběrech z průmyslových kamer, které odvysílala TV Nova, jeho bývalá manželka.

 

Obviněný už dříve popřel, že by na záběrech byl skutečně on. "Byl jsem doma. V Praze jsem vůbec nebyl, ani jsem tam neodjel, natož abych tam páchal, co oni tvrdí," řekl reportérům.

 

ČTĚTE TAKÉ:

EXKLUZIVNĚ: "Ukradené" medaile nejspíš neopustily Generální štáb

 

Muž se podle údajně vloupal do budovy generálního štábu v polovině července. "Zloděj ukradl čtyři pamětní mince z jedné ze zasedacích místností. Ta byla plná upomínkových předmětů, které si generál Vlastimil Picek přivážel z cest do zahraničí i po Česku," uvedla mluvčí generálního štábu Mira Třebická.

 

Do dalších prostor se podle ní zloděj nedostal a z budovy tak nezmizely žádné citlivé materiály. Tři z ukradených medailí byly stříbrné a měly průměr 42,5 milimetru. Vyrobila je mincovna v Budapešti. Čtvrtá mince byla vyrobena v české mincovně a je také stříbrná ( o průměru 50 milimetrů).


Později se obejvily informace, že mince neopustily budovu štábu a našly se přímo v budově. Medaile našla Vojenská policie, když přebírala ostrahu budovy, kterou do teď hlídali sami vojáci. Vypadnout měly ze sedačky při stěhování nábytku. Generální štáb o tom mlčí.

 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:

 

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

TN.cz