Policie obvinila tři muže kvůli znečištění Bíliny ropnými látkami

Ze znečištění Bílého potoka na Mostecku, řek Bíliny a Labe ropnými látkami 23. prosince loňského roku policie obvinila tři muže ve věku 51, 52 a 60 let.

Policejní mluvčí Ludmila Světláková agentuře Mediafax v úterý sdělila, že muži jsou obviněni z ohrožení a poškození životního prostředí.

 

"Při vyšetřování policisté zjistili, že obvinění nedbalostí způsobili znečištění vodních toků, do kterých unikly směsi pyrolýzních benzinů. Muži porušili technologický postup a nezkontrolovali chod kalového čerpadla. Směs tak byla přečerpána do přepadu bazénu a kanalizací odtekla do potoka. V Bílém potoce i v Bílině uhynuly ryby. Pracovníci firmy porušili zákon o životním prostředí i vnitropodnikové předpisy,“ uvedla Světláková.

 

Hasiči a další odborníci znečištěné vodní toky čistili několik měsíců. Nejvíce poškozeno bylo více než padesát kilometrů toku řeky Bíliny. Vzniklá škoda byla vyčíslena na 300 tisíc korun. Muži jsou stíháni na svobodě. "Hrozí jim peněžitý trest nebo odnětí svobody až na půl roku,“ dodala Světláková.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax