Policie obvinila útočníka, který zbil děti kovovou tyčí Z POKUSU O VRAŽDU

Z pokusu vraždy byl v pondělí obviněn muž, který o víkendu na sídlišti v Praze 5 železnou tyčí napadl dvě malé děti. Mediafax o tom informovala mluvčí policie Eva Kropáčová.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ Z TELEVIZNÍCH NOVIN:"Dvaatřicetiletého muže dnes kriminalisté obvinili z trestného činu pokusu vraždy. Zítra bude podán návrh na vzetí do vazby," doplnila mluvčí.

 

Pachatel se podle ní k činu přiznal. V případě odsouzení mu hrozí dvacet let vězení nebo až výjimečný trest.

 

ČTĚTE TAKÉ:

KONEČNĚ! Šílence, který mlátil tyčí děti do hlavy, dopadla policie!

 

Děti podle policie seděly v pátek odpoledne u Nepomuckého rybníku nedaleko stanice metra Hůrka, když se k nim přiblížil neznámý muž a začal je kovovou tyčí bít do hlavy. Tyč poté zahodil údajně do vody a z místa uprchl.

 

Zraněné děti, patnáctiletý chlapec a dvanáctiletá dívka, skončily ještě v pátek, tedy bezprostředně po útoku v pražské motolské nemocnici s vážným poraněním hlavy. Dívka byla zprvu ošetřována na JIP oddělení zmíněné nemocnice, chlapec na chirurgickém oddělení.

 

Pachatelem by podle předchozích informací policie měl být 32letý recidivista z Mladoboleslavska, který s dětmi nebyl v žádném příbuzenském vztahu. Motivy jeho činu policie neprozradila.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax