Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 28. 7. 2010

Policie pozatýkala gang osmi narkomanů a dealerek heroinu

Osm narkomanů a prodejců heroinu zatkli policisté při úterní odpolední razii v ubytovně ve Vlhké ulici v Brně. Agentuře Mediafax to ve středu řekl policejní mluvčí Pavel Šváb s tím, že hlavním organizátorkám distribuce drog hrozí desetileté vězení.

Kriminalisté zadrželi během úterka několik odběratelů drogy přímo se zakoupeným zbožím. "Při policejní akci v ubytovně ve Vlhké ulici, kde se dočasně usídlila podezřelá rodina obchodující s drogami, jsme zadrželi osm lidí," informoval Šváb.

 

Jedna z distributorek při razii zamkla svůj pokoj zevnitř, přes okno a střechu se bosá dostala do druhého pokoje a poté jakoby nic komunikovala s policisty na chodbě. "Poněkud však podcenila fakt, že její artistické číslo včetně snahy o ukrytí drog, sledovali kriminalisté," řekl mluvčí.


ČTĚTE TAKÉ:

Dva drogoví dealeři prodali v Brně jointy marihuany policistům v civilu

 

Při následných domovních prohlídkách našli policisté 40 "psaníček" a ještě asi pět gramů nahnědlé látky. "Orientační test potvrdil, že se jedná s největší pravděpodobností o heroin," konstatoval Šváb. Policie případ intenzivně vyšetřuje.

 

Mluvčí Šváb agentuře Mediafax ve středu řekl, že organizátorky měly podle všeho vybudovanou větší distribuční síť. "Mladší z žen, dvaadvacetiletá, byla již v posledních třech letech za podobnu činnost odsouzena, nyní jí hrozí jí až desetileté vězení," řekl mluvčí. Dodal, že starší z žen, devětatřicetileté, hrozí za "nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy" pět let za mřížemi.

Mediafax