Policie zpřísnila Janouškovi obvinění. Ten se sražené ženě omluvil

Roman Janoušek
Zdroj: TN.cz
Obviněný lobbista Roman Janoušek - nyní čelí obvinění ze závažnějšího trestného činu než je ublížení na zdraví z nedbalosti

Pražská policie vysvětlila, proč lobbistu Romana Janouška neobvinila z neposkytnutí pomoci poté, co v pátek autem srazil ženu a z místa ujel. A to vysvětlení se zřejmě nebude Romanu Janouškovi líbit – je totiž obviněn z úmyslného útoku.

Policisté překvalifikovali nehodu pražského lobbisty Romana Janouška na úmyslný trestný čin. Roman Janoušek tak čelí závažnějšímu obvinění z úmyslného trestného činu ublížení na zdraví. Původně byl policií obviněn z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti.
 

Roman Janeček si navíc sáhl do svědomí a sražené ženě se prostřednictvím svých právníků omluvil. "Prostřednictvím právníků mi byl tlumočen vzkaz, že to pana Janouška velice mrzí a omlouvá se. Je zároveň připraven poskytnout satisfakci. Pan Janoušek se prý cítil ve stresu, uznává ale, že jeho čin je téměř neomluvitelný. Já to oceňuji a považuji za slušnost. Takto to budu přes příbuzné tlumočit," řekl serveru iDnes Josef Lžičař.
 

Možné je ovšem i to, že se Janoušek svou omluvou už připravuje na soudní přelíčení. Hrozí mu větší trest, protože policisté jeho činy překvalifikovali. 
 

"Dalším prošetřováním byly v případu zjištěny skutečnosti odůvodňující překvalifikování věci a zahájení tak trestního stíhání pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky," sdělila policejní mluvčí Eva Kropáčová s tím, že toto prošetřování způsobilo i to, že nebylo Janouškovi sděleno obvinění ihned.
 

Policisté Janouška neobvinili z trestného činu neposkytnutí první pomoci, protože se tento čin podle slov policie vylučuje s úmyslným ublížením na zdraví.

ČTĚTE TAKÉ:
Lobbista Janoušek si osobně převzal obvinění ze dvou trestných činů

 

V souvislosti s případem lobbisty Janouška svolal na úterní dopoledne policejní prezident Petr Lessy tiskovou konferenci, na které veřejnost seznámí s výsledky prověrky postupu policistů při vyšetřování tohoto případu.
 

Roman Janoušek způsobil v pátek pod vlivem alkoholu dopravní nehodu, při které navíc srazil ženu a ujel. Policisté ho však zakrátko i s pomocí svědků dopadli.

PSALI JSME:
Nazdar, Mazánku. Jak si Bém s Janouškem dělili vliv v Praze

 

Kromě toho nyní jméno Romana Janouška plní média v souvislosti se zveřejněnými odposlechy jeho telefonních hovorů s pražským primátorem Pavlem Bémem. Ukazují, že lobbista primátora a dění v Praze de facto ovládal a řídil.

tn.cz / gar