Matka exšéfa dopravního podniku zázračně zbohatla. Korupce?

Policie prověřuje majetek Martina Dvořáka
Zdroj: Mediafax
Na majetek bývalého ředitele pražského dopravního podniku Martina Dvořáka si posvítí policie

Protikorupční policie, která prověřuje podezřelé finanční toky z pražského dopravního podniku, začala prověřovat také majetkové poměry jednotlivých aktérů, včetně exředitele podniku Martina Dvořáka, jenž loni rezignoval.

Detektivové se zabývají zejména finančními operacemi spojenými s rodinnými příslušníky Dvořáka. "Jde o transakce jeho matky za nejméně šedesát milionů korun a policii zajímá, jestli nešlo o peníze související s veřejnými zakázkami městské firmy. Ve hře je pětadvacetimilionová vila na pražské Hanspaulce a luxusní nemovitost v golfovém resortu na Madeiře," píše ve středu zpravodajský server Aktuálně.cz.

 

PSALI JSME:

Pražský dopravní podnik čelí žalobě kvůli padělaným lístkům!


Jak Mediafax již informoval, policie od loňska vyšetřuje podezření na uzavírání nevýhodných smluv bývalým vedením DP. Týkat se mělo například vypisování marketingových zakázek, dodávek jízdenek pro MHD, nákupu pohonných hmot či nevypověditelné smlouvy na pořízení nových tramvají za 18 miliard korun. Zkoumání majetkových poměrů je pak běžnou součástí policejního prověřování.

 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:

 


Martin Dvořák vyloučil, že by investice jeho matky jakkoli souvisely s ním či jeho působením v DP. "Matka se věnuje realitám dvacet let. Jde o transparentní obchody, na kterých není nic nelegálního, a není problém to policii doložit," prohlásil Dvořák.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Platíme za jízdenky na účet lobbisty? On to popírá

 

Obdobné prohlášení rozeslala ve středu médiím i Dvořákova matka Marie Nováková. "Jako podnikatelka působím od roku 1990. Zaměřuji se především na oblast realitního trhu se specializací na rozvojové projekty velkých území. V této oblasti dlouhodobě podnikám jako fyzická osoba i prostřednictvím obchodních společností. Stojíme za řadou menších i větších projektů včetně několika velkých komerčních zón v České republice," uvedla s tím, že hodnotu svého majetku odhaduje v řádu stovek milionů korun.


"Proto důrazně odmítám, aby jakékoliv podnikatelské a investiční aktivity mé osoby byly uměle spojovány s činností Dopravního podniku hl. m. Prahy nebo jiných městských a státních firem. Tyto spekulace považuji za účelové a vykonstruované a jejich jediným cílem je poškození mého syna Martina Dvořáka a potažmo mé osoby," dodala.

maš tn.cz / Mediafax