Už nic nezapálí

Policie v Pardubicích zadržela čtyři žháře! Stojí i za přepadením poslíčků s pizzou!

Žháři zapalovali převážně popelnice
Zdroj: HZS Pardubického kraje
Téma:

Pardubičtí policisté v těchto dnes zadrželi a obvinili čtyři žháře, kteří v Pardubicích zapalovali převážně popelnice. Povedení mladíci jsou navíc podezřelí i z krádeže a loupeže, přepadli totiž poslíčky s pizzou.

"Pardubickým kriminalistům se v pátek dopoledne podařilo dopadnout 4 podezřelé, kteří se k požárům na sídlišti Dubina a v Polabinách přiznali. Během výslechů vypluly na povrch další skutečnosti, které nás vedly k tomu, že parta čtyř mladých lidí ve věku 20 – 23 let byla obviněna z trestného činu krádeže, poškození cizí věci i z loupeže," uvedla policejní mluvčí Eva Maturová.

 

Dva z mladíků putovali do vazby, další dva jsou vyšetřováni na svobodě. Ne všichni byli u všech požárů. Někdy šel jeden a jindy zase druhý. Kriminalisté tak museli posuzovat jejich činy zvlášť.

 

"Parta mladých, nyní už obviněných mužů, je obviněna z 23 požárů velkoobjemových kontejnerů, při kterých byla škoda vyčíslena na částku okolo 220.000 korun, z požáru autobusu zaparkovaného v Bělehradské ulici v Polabinách, kde vznikla 200tisícová škoda, z vloupání do prodejny a následného odcizení 4 jízdních kol, kde škoda na poškozených a odcizených věcech dosahovala částky 90.000 korun. Nejzávažnější delikt, k němuž se přiznali, je loupež „poslíčků“ rozvážejících piz­zy," doplnila mluvčí.

 

 

1. března dva z mladíků přepadli poslíčka s pizzou. Pod pohrůžkou násilí požadovali vydání peněz, v tomto případě ale neuspěli. Ve druhém případě, vyzbrojeni teleskopickými obušky a plynovou pistolí, vyrazili na loupež všichni čtyři.

 

Poslíčka s pizzou vylákali mladíci do obce Spojil. "Následkem loupeže vznikla škoda okolo 10.000 korun," doplnila policejní mluvčí.

 

GALERIE: Policisté zadrželi mladé žháře

1
/
3
Zdroj: HZS Pardubického kraje
Policisté zadrželi mladé žháře

 

Související témata:
TN.cz