RAZIE NA STÁTNÍM ZASTUPITELSTVÍ! Policie hledá důkazy ke kauze PANDUR

Policisté z útvaru pro odhalování organizovaného zločinu ve středu spustili rozsáhlou razii ve špičkách české justice. Na nejvyšším státním zastupitelství v Brně a na pražském vrchním státním zastupitelství hledali důkazy o tom, kdo vynesl na veřejnost informace z výslechu utajeného svědka v kauze údajné korupce při nákupu obrněných transportérů Pandur. Únik může totiž výrazně zkomplikovat další vyšetřování.

Celá operace začala ráno v Praze, když detektivové dorazili hledat důkazy na Vrchní státní zastupitelství. Vyšetřování inicioval nejvyšší státní zástupce.

Vrchníh státní zastupiteství ale neví o tom, že by informace unikly právě odsud, na vyšetřování úniků jsou ale prý zvyklí.

Únik se týká nedávného člnáku v Mf Dnes. Kde noviny citovaly z výslechu rakouského manažera zbrojovky Steyr Stefana Síse.

PODÍVEJTE SE TAKÉ:
PANDUR, to je vrah


Ve výslechu například uvedl, že si v souvislosti s Pandury řekl o půl miliardový úplatek přítel expremiéra Topolánka, lobbista Marek Dalík. Po tom, kdo tento výslech vynesl, pátrali dnes policisté také na protikorupční policii a nejvyšším státním zastupitelství.

Žádost o úplatek podle výslechu utajeného svědka padla v prosinci 2007, kdy se uvažovalo, že vláda další dodávku Pandurů vypoví. Tehdy se se zástupci zbrojovky sešel mimo jiné náměstek ministryně obrany Barták a lobista Dalík.

Po skončení schůzky si měl Dalík říci o úplatek za to, že zajistí prodloužení kontraktu. Sám Dalík však takovou informaci popírá.

NA REPORTÁŽ SE PODÍVEJTE POD TITULKEM ČLÁNKU


 

tn.cz / TV Nova