Muže zastavil

Policista ve svém volnu naháněl opilého řidiče! Ten v Kladně ujel od dopravní nehody!

Policie
Zdroj: Mediafax

Policista v úterý projížděl v době osobního volna Kladnem, když si v ulici Váňova všiml řidiče, který naboural zaparkované auto a ujel. Svým soukromým vozem policista muže pronásledoval a následně také zablokoval.

"Nehoda se stala v úterý v dopoledních hodinách v Kladně v ulici Váňova. Sedmatřicetiletý řidič VW Crafter naboural do zaparkovaného automobilu Fiat Ducato a z místa kolize odjel. To viděl okolo jedoucí strážce zákona a rozhodl se konat i přesto, že nebyl právě v práci," uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

 

Policista se za mužem vydal ve svém soukromém voze. V ulici O. Peška mu autem zablokoval silnici a přivolal na místo policejní hlídku. Uniformovaní policisté pak na místě zjistili, že muž je pod vlivem alkoholu.

 

"Dechová zkouška ukázala 2,5 promile alkoholu v dechu. Hlídka okamžitě zadržela opilci řidičský průkaz a policisté nebudou neřešit pouze dopravní nehodu, ale i podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což hříšníkovi hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok," doplnila mluvčí.

tn.cz / jap