Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Rvačka policistů po nehodě na D1. Hrál roli i alkohol?

Policista. Ilustrační foto
Zdroj: Mediafax
Policista. Ilustrační foto

Na 29. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu v sobotu večer havarovali policisté. Zraněný nebyl nikdo, ovšem prošetření celé události si na místě převzala policejní inspekce. Potvrdil to v neděli středočeský policejní mluvčí Jakub Vinčálek.

K incidentu došlo podle informací mluvčího kolem 17.45 na 29. kilometru ve směru na Prahu. "Mohu pouze potvrdit, že na nehodě, při které nebyl nikdo zraněn, měli účast policisté," řekl mluvčí s tím, že pro další informace je nutné se obrátit na inspekci policie.

 

"Prošetřujeme následný incident, který se odehrál po nehodě v průběhu vyšetřování," řekla Mediafaxu mluvčí inspekce Martina Lidlová s tím, že podrobnosti sdělovat nebude.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VIDEO: Srážka dvou policejních aut v Praze. Jedno bylo na střeše
VIDEA: Nehody policejních vozů

 

Podle našich informací existuje podezření, že havarující policisté byli pod vlivem alkoholu. Dopravní hlídku, která přijela nehodu vyšetřit, prý měli fyzicky napadnout.

Oficiálně nám ji ovšem zatím nikdo nepotvrdil. "K případu nehody nemám informace. Inspekce nevyšetřuje dopravní nehody policistů. Inspekce se ale zabývá incidentem, který se odehrál po nehodě," řekla mluvčí inspekce Martina Lídlová. Jaký incident se stal, nám ale do ukončení vyšetřování nemůže sdělit.

 

"Byl jsem s kolegou a dalšími kamarády hrát volejbal. Jel jsem tam svým vozem, ale protože jsem popíjel alkohol, nechal jsem se odvézt. Stoprocentně mohu říci, že jsem neřídil," řekl jeden z policistů, který byl ve vozidle, do kterého na 29. kilometru zezadu nabouralo jiné auto. "Probral jsem se, až když přišla rána a na místo přijeli dopravní policisté," pokračoval policista, který pracuje u pražské dopravní policie a nepřál si zveřejnit jméno.

 

Podle něj k němu přišel policista vyšetřující nehodu a chtěl, aby dýchal do přístroje na zjišťování alkoholu. "Řekl jsem mu, že nevidím důvod, abych dýchal, když jsem neřídil a s nehodou nemám nic společného. Když jsem se otočil a odcházel, policista po mě skočil a podrazil mi nohy, až jsem upadl na zem," dodal.

 

Jeho kamarád, který s ním jel ve vozidle, to ale viděl a do policisty strčil, až upadl také na zem. Napadený policista si stěžoval na bolest hlavy a nechal se odvézt do nemocnice pro podezření z otřesu mozku a podle informací je v pracovní neschopnosti. Ani jeden z policistů z pražské dopravky zatím nebyl z ničeho obviněn."V případě prokázání pochybení policistů přijme policejní funkcionář příslušná personální opatření," ukončil Vinčálek s tím, že se nemůže vyjádřit k pracovnímu zařazení policistů.

Mediafax