Policisté dopadli lupiče jen 30 minut po přepadení čerpací stanice

Policistům ze Strakonic se podařilo zadržet pachatele loupežného přepadení čerpací stanice v obci na Strakonicku jen 30 minut po činu.

Z lupiče se vyklubal dvacetiletý mladík ze Strakonic, informovala v sobotu agenturu Mediafax mluvčí policie Štěpánka Uhlířová.
 

"Muž maskovaný bílou čepicí s vystřiženými otvory pro oči přistoupil před pokladnu a obsluze oznámil, že se jedná o loupežné přepadení a vyzval ji, aby navalila prachy," uvedla mluvčí Uhlířová.
 

Žena, která stála za pultem, si povšimla, že muž ukrývá v ruce zbraň, kterou měl zastrčenou v rukávu, ve strachu o své zdraví a život mu vydala několik tisíc korun, pachatel poté prodejnu opustil.
 

Na místo ihned vyjeli strakoničtí policisté se psovodem a začali po pachateli pátrat. Na dopadení jim stačilo 30 minut. Služební pes jej objevil v poli nedaleko vyloupené benzinové čerpací stanice.


ČTĚTE TAKÉ:

Na Karvinsku skupinka mužů přepadla prodejnu, policie je chytila v Polsku
 

Našli u něj odcizené peníze a také maketu pistole. Případ si převzali strakoničtí kriminalisté, kteří muže obvinili ze spáchání přečinu loupeže. Nyní se čeká na rozhodnutí o jeho vzetí do vazby.
 

tn.cz / Mediafax