Lupič dopaden!

Policisté dopadli muže, který byl postrachem obchodní sítě Žabka!

Policisté dopadli muže, který byl postrachem obchodní sítě Žabka
Zdroj: Mediafax

Postrachem obchodní sítě Žabka se stal v posledních týdnech muž, který tyto obchody přepadával. Po poslední loupeži ho však zadrželi policisté pražské Pohotovostní motorizované jednotky.

"Chvíli před třiadvacátou hodinou přijali operátoři linky tísňového volání oznámení o loupežném přepadení. To spáchal neznámý pachatel ve večerce Žabka v Praze 6 Střešovicích. Se zbraní v ruce si vynutil vydání finanční hotovosti nepřevyšující deset tisíc korun. Na místo okamžitě vyjeli policisté pohotovostní motorizované jednotky, kterým otřesená prodavačka sdělila poměrně podrobný popis pachatele. Ten se až nápadně shodoval s popisem pachatele série loupeží taktéž ve večerkách Žabka, po kterém pátrali kriminalisté prvního policejního obvodu od druhé poloviny března," uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

 

Policisté začali po pachateli loupeže ihned pátrat, věděli také, jakým vozem muž jezdí, o to bylo pátrání jednodušší.

 

"Cirka o hodinu později si tohoto vozidla všimli policisté v ulici Za Kajetánkou, kde ho také zastavili. Řidič se nejprve tvářil, že vůbec neví, oč jde. To ale jenom do chvíle, než u něj v autě policisté zajistili pistoli pečlivě ukrytou pod předním sedadlem a uloupenou hotovost," doplnil mluvčí.

 

Když muž viděl, že definitivně spadla klec, přiznal se policistům a následně také kriminalistům i k sérii loupežných přepadení, ze kterých byl podezřelý.

 

"Jako důvod svého jednání uvedl tíživou finanční situaci. Na základě popsaných skutečností obvinil vyšetřovatel třiatřicetiletého Čecha z Prahy z celkem šesti loupeží, kdy mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let," dodal na závěr Hulan.

TN.cz