Černý trh s oblečením

Dokonalá finta policistů: Trhovci je zavřeli do kontejneru, ti je pak zatkli

Prodavači na asijské tržnici si pěkně naběhli. Do svého tajného úkrytu, kde mají padělky značkového zboží, nalákali dva policisty v civilu. Když zjistili, s kým mají tu čest, zavřeli je dovnitř kontejneru a rychle utekli.

Uvěznění policisté ale počítali s tím, že něco takového stane a okamžitě zalarmovali kolegy. Pro uvězněné pak nebyl problém kolegy nasměrovat přímo do úkrytu.
 

Dostat se k horkému zboží asijských obchodníků není jen tak. V běžné prodejně ho na pultu nenajdete. Na to mají prodejci důmyslné skrýše, za které by se nemuseli stydět ani agenti tajné služby.
 

Zákazníka do nich pozvou jen po důkladném prověření. Tentokrát ale šlápli pořádně vedle. "Zavedli nás do toho kontejneru. Když jsme se tam dostali, viděli jsme, že to je plné značkového zboží,“ popsal zasahující policista Libor Ševela.
 

Když prodejci zjistili, koho do tajné a ilegální skrýše přivedli, začali křičet, aby upozornili ostatní, že v rajonu je škodná. "Zavřeli a zhasli, aby bylo těžší to, aby nás kolegové našli,“ vypráví svůj zážitek druhý zasahující policista Pavel Gazda. Zároveň dodává, že jim ale nedošlo, že tam je klika. Policisté se tak ven dostali bez problémů.
 


 

Prodejci sice stihli zmizet doslova světelnou rychlostí, ale na místě zůstalo značkové zboží. Policisté, kteří dělali svým kolegům v civilu ochrannou zeď, dostali přesné souřadnice úkrytu a zboží tak mohli zajistit.
 

"Šli jsme na jistotu. Když jsme přijeli, nastal klasický zmatek, kdy začínají pobíhat, křičet, aby upozornili ostatní, že přijela policie a stihli všechno zavřít,“ popisuje zásah další policista Jiří Rajsigl.
 

 

V kontejnerech kromě oblečení a zboží občas schovávají i zákazníky. Když přijde policejní razie, tak je nechají uvnitř, zamknou a řeknou jim, ať jsou potichu a počkají, až policie odejde.
 

Jak moc bude taková taktika úspěšná, to se ukáže teprve časem. Jisté je však to, že po téhle akci zůstalo v policejní síti padělané zboží za víc než milion korun.


 

s přispěním Kateřiny Pichalové tn.cz / juz