Noční Praha

Policisté v noci zachránili dva životy! Muže po infarktu vytáhli oknem auta!

Muž s infarktem narazil do zaparkovaných automobilů
Zdroj: TN.cz

Pražští policisté zachránili v průběhu noci z pondělí na úterý dva lidské životy. Nejprve v centru metropole zachránili muže s infarktem, o chvíli později pak ze zakouřeného domu vynesli muže.

Policisté nejprve vyjížděli do ulice V Kolkovně, kde měl muž havarovat ve svém BMW. Auto bylo navíc uzamčené.

 

"Na místo okamžitě vyjela hlídka pohotovostní motorizované jednotky, která zjistila, že se v zamčeném vozidle nachází muž, který nereaguje na klepání na okno ani na výzvy. Jelikož měli policisté obavu o život řidiče a domnívali se, že je postižen náhlou zdravotní komplikací, rozbili teleskopickým obuškem okno a vozidlo odemkli, aby se k řidiči mohli dostat. Vzhledem k tomu, že dvaašedesátiletý řidič nadále nereagoval, zahájili policisté okamžitou resuscitaci. Ta byla úspěšná a chvíli poté muže předali do péče záchranářů," uvedla policejní mluvčí Hana Jeřábková.

 

Přivolaná lékařka ocenila dobrou práci policistů. Muže pak záchranná služba transportovala do nemocnice.

 

 

"Druhou záchranu lidského života si policisté pohotovostní motorizované jednotky připsali dvě hodiny po půlnoci, kdy na tísňovou linku oznámil muž, že z neobývaného domu ve Špotzově v Praze 6 vychází hustý bílý dým. Policisté okamžitě vyjeli k místu požáru. Před domem se nacházel muž, který uvedl, že se v domě zdržuje, ale stihl vylézt oknem. Policisté po chvíli zjistili, že spolu s ním tam ale pobývá i jeho kamarád, který je zřejmě stále uvnitř a nereaguje na volání. V tu chvíli už z domu vycházel velmi hustý a štiplavý dým," pokračovala dále mluvčí.

 

Policisté neváhali a do silně zakouřeného domu vběhli. Muže se jim podařilo nalézt na zemi v jednom z pokojů, zmatený bezdomovec ale nechtěl objekt opustit. Policisté ho proto zajistili a poté vyvedli ven.

 

"Kdo by si však myslel, že tímto zákrok skončil, je na omylu. Chvíli poté, co muže vyvedli ven, jim s ledovým klidem oznámil, že se v domě nachází funkční granát. Mezitím na místo dorazili hasiči, kteří okamžitě začali hasit a prohledávat dům. Asi po čtyřech minutách informaci potvrdili s tím, že se s největší pravděpodobností jedná o obranný granát. Operační důstojník na místo okamžitě vyslal pyrotechnika. Policisté z místního oddělení Vokovice nařídili oboustrannou uzávěru ulice Evropská, evakuaci rodiny z přilehlého domu a také pěti osob z nedaleké provozovny rychlého občerstvení. Pyrotechnik poté granát z domu vynesl a po prvotním ohledání zjistil, že se jedná o granát bez trhaviny a iniciátoru," pokračuje dále Jeřábková.

 

Oba policisté se při záchraně nadýchali nebezpečných zplodin, na místo proto dorazila záchranná služba. Záchranáři si navíc převzali do své péče také nadýchaného muže.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz