chtěl půl milionu

Policisté zadrželi svého kolegu. Je podezřelý z vydírání podnikatele

Jihočeský policista je podezřelý z vydírání podnikatele z Českobudějovicka. Generální inspekce bezpečnostních sborů ho zadržela společně s dalšími dvěmi civilisty, se kterými se měl vydírání dopouštět.

"Pachatelé požadovali od podnikatele z Českobudějovicka částku půl milionu korun za to, že podezřelý kriminalista zařídí ukončení trestního spisu, který je údajně veden proti jeho osobě kriminalisty v Českých Budějovicích. V případě, že částku neuhradí, vyhrožovali podnikateli tím, že policista zajistí, aby byl trestně stíhán pro jinou trestnou činnost," popsala mluvčí inspekce Radka Sandorová.


Doplnila, že pachatelé byli ozbrojeni, a to jak legálně, tak i nelegálně drženými střelnými zbraněmi. Jedna z nich, nelegálně držený samopal, pak pachatelům posloužil i k tomu, aby podnikateli prostříleli auto.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Policista v Praze zastřelil mladíka (†27), vyvázne bez trestu


Inspekce všechny tři muže zadržela v pátek bezprostředně poté, co jeden z nich převzal od vydíraného podnikatele peníze. "V sobotu jsme pak proti podezřelým zahájili trestní stíhání a byli umístěni do policejní cely. Na všechny tři obviněné pachatele byly dány státnímu zástupci Krajského státního zastupitelství v Českých Budějovicích podněty k návrhu na uvalení vazby," uzavřela Sandorová.
 

anš tn.cz / Mediafax