POLICISTÉ ZNEUŽÍVALI PRAVOMOC! Vyšetřuje je inspekce...

Policie - Ilustrační foto
Zdroj: TN.cz

Inspekce policie vyšetřuje tři policisty z jižní Moravy, kteří se měli dopustit přečinu zneužití pravomoci úřední osoby spáchaného formou spolupachatelství. Agenturu Mediafax o případu informovala v pátek mluvčí inspekce Policie České republiky Radka Sandorová.

"Inspekce policie podáním návrhů na zahájení trestního stíhání tří policistů úspěšně ukončila dlouhodobě rozpracovaný případ s krycím názvem Znojmo," upřesnila Sandorová. Stíhaní policisté byli služebně zařazeni na krajském ředitelství policie Jihomoravského kraje.

 

V průběhu prověřování případu, který pracovníci inspekce rozpracovali na základě vlastního poznatku, byli odhaleni tři podezřelí policisté, kteří nestandardním způsobem ovlivňovali přestupkové řízení. "Manipulací s písemnostmi tak v průběhu řízení jedné osobě umožnili uniknout postihu ve formě odebrání řidičského průkazu po dosažení všech dvanácti bodů v evidenční kartě řidiče," poznamenala mluvčí.

 

Okresnímu státnímu zastupitelství Brno-venkov již byly podány návrhy na zahájení trestního stíhání podezřelých policistů a státní zástupce je akceptoval. "Nadřízený obviněných policistů byl o protiprávním jednání svých zaměstnanců informován," dodala Sandorová. Policisté mohou strávit ve vězení až deset roků.

tn.cz / Mediafax