pohřeb policistky

To je policistka Petra, kterou zabil zfetovaný řidič! FOTKY z pohřbu

Téma:

Dojemný obřad s účastí stovek kolegů měla policistka Petra (36), kterou před týdnem zabil svým autem zfetovaný ujíždějící řidič. Pohřbu se dnes zúčastnili i policejní prezident a ministr vnitra.

Zhruba dvě stovky policistů ve slavnostních uniformách přišly na poslední rozloučení se svou kolegyní Petrou, kterou 2. května srazil autem ujíždějící řidič Josef Novák, kterého pronásledovaly hlídky. Po Petře zůstal zdrcený manžel a dva malí synové Mareček a Martínek.

 

Žena utrpěla velmi vážná poranění, kterým následující den v nemocnici podlehla. Mladíka policie po nehodě dopadla - ukázalo se, že neměl řidičák a byl pod vlivem drog. Měl ale také vystavených 11 zákazů řízení.
 

Policistka v osudnou noc z pátku na sobotu vyskočila ze svého vozu a postavila se vozu, který ujížděl dalším hlídkám. Muže vyzývala, aby zastavil. Měla reflexní vestu a majáky jejího vozu byly zapnuté. Mladík ji přesto bezlítostně smetl a sám nakonec havaroval. Teď čeká na soud ve vazbě.
 

GALERIE: Pohřeb policistky zabité zdrogovaným řidičem

1
/
11
Zdroj: ČTK
Pohřeb policistky zabité zdrogovaným řidičem - 8

 

Za svůj čin už policistka Petra Z. obdržela in memoriam medaili za statečnost od Unie bezpečnostních složek. Svou přítomností na pohřbu ocenili kolegyni nejen řadoví policisté, ale i ministr vnitra Milan Chovanec a policejní prezident Tomáš Tuhý.
 

Pohřeb odpovídal zákonu o policii a odehrál se se všemi náležitostmi, které k tomu patří. Rakev byla zahalená do státní vlajky a na závěr obřadu byly vypáleny čestné salvy. "Je to obrovská tragédie," řekl po obřadu policejní prezident. Podle svých slov podpoří změnu legislativy, aby za neuposlechnutí výzvy k zastavení padaly tvrdší tresty než dosud.
 

 

Bezohledný řidič může počítat s obviněním z násilí proti úřední osobě. Za smrt policistky by mu tak měl hrozil trest od 8 do 16 let. Proti jeho činu se na sociálních sítí zvedla už velká vlna kritiky a nesouhlasu s takto mírným trestem. Konečný rozsudek ale určí až soud.
 

Unie bezpečnostních složek zřídila pro podporu rodiny policistky, která měla dvě malé děti, sbírku. Za několik dnů se na ní shromáždilo už skoro 1,5 milionu korun. Kolegové sražené policistky přislíbili založit také spořící konto, aby malým synům zabité Petry ulevili od těžkého osudu.

Související témata:
tn.cz / gar