Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Policie pátrá

POMOZTE dopadnout seznamkového podvodníka! Ze svých obětí vylákal přes milión!

Hledaný muž
Zdroj: Policie ČR

Pražští kriminalisté zabývající se automobilovou problematikou, narazili u podvodu při prodeji automobilu na seznamkového podvodníka. S prosbou o pomoc se nyní obrací na veřejnost.

"Kriminalisté zabývající se automobilovou problematikou z třetího policejního obvodu pracovali v prvopočátku na případu podvodu při koupi vozidla Škoda Superb. Během složitého rozplétání informací pak ale navíc zjistili, že podezřelý devětatřicetiletý muž je zkušeným seznamkovým podvodníkem. Kriminalisté poté loni 29. listopadu vyhlásili na základě předběžného souhlasu se zadržením (vydaného Obvodním státním zastupitelstvím pro Prahu 8) hledaného muže do celostátního pátrání a Okresní soud v Uherském Hradišti na něho dokonce vydal příkaz k zatčení," uvedla policejní mluvčí Jana Rösslerová.

 

Robert Lexa, jak se podvodník doopravdy jmenuje, není rozhodně žádné neviňátko. Už v roce 2009 ho soud v Hradci Králové za podvody odsoudil ke 4 rokům ve vězení. V současné době ho pražští kriminalisté podezírají hned z několika trestných činů.

 

"Detektivové zjistili, že hledaný navazoval jako Jiří Kadlec nebo Jiří Capizi kontakty s ženami prostřednictvím internetových seznamek a pod různými záminkami a sliby, nebo pomocí lží a manipulací je přiměl k uzavření různých úvěrů. Nejprve jim sliboval, že bude měsíční splátky řádně platit, to se pak ovšem nestalo a podvedené ženy už tohoto muže nikdy neviděly. Nakonec jim způsobil škodu téměř 1,4 milionu korun a některým i odcizil šperky nebo hotovost, čímž způsobil asi stopadesátitisícovou škodu," doplnila mluvčí.

 

Podle kriminalistů má toho muž na svědomí daleko více, žádají proto další poškozené ženy, aby se obrátily na linku 158. Podvodník žil do loňského roku v Německu, poté se po něm slehla zem. Policisté po něm již více než rok bezvýsledně pátrají.

 

"Podle podvedených žen se jedná o muže z Chomutovska, který má velmi slušné vystupování, velmi dobře navazuje kontakty s lidmi a působí opravdu důvěřivě. Je přátelský a velice společenský, ovšem podle bývalé manželky by měl být gamblerem, který propadl hraní na hracích automatech," dodala Rösslerová.

 

TN.cz