rozhovor napadený promluvil

RABUJÍCÍ BESTIE: "Brutálně mě zbili, jsou to hyeny," líčí zmlácený hospodský z Ústí

Zatopená a vyrabovaná hospoda v Ústí
Zdroj: TN.cz
Zatopená restaurace U Pešků, kde hospodského pana Kratochvíla zbili tři útočníci

Hospodský Ladislav Kratochvíl (58) z ústecké části V olšinkách ohrožené povodní ve svém podniku ráno překvapil tři rabující zloděje, ti ho brutálně zbili.

Pan Ladislav Kratochvíl redakci TN.cz vylíčil, jak ho v jeho hospodě kolem páté ráno přepadla banda násilníků.
 

Proč jste se rozhodl přespat ve své hospodě?
 

"Voda stoupala a já jsem se bál rabování. Ulicí se potulovaly skupinky podezřelých lidí a já chtěl chránit svůj majetek."
 

Kolik zlodějů k vám vtrhlo a jak útok probíhal?
 

"Asi v půl páté ráno jsem se šel podívat ven, jak je voda vysoko, a cestou zpátky už jsem nezamkl. Potom jsem z kuchyně zaslechl nějaký šramot a myslel si, že přišli pomocníci. Jenže v chodbě jsem překvapil tři cikány. Ti se na mě vrhli, dali mi pěstí, až jsem upadl na záda a ztratil jsem vědomí. Asi do mě museli kopat, protože mám pohmožděná žebra a záda. Potom utekli. Kolik jich bylo venku, nevím. Mě odvezla záchranka."

 

Po útočnících už pátrá policie. Co byste útočníkům vzkázal?
 

"Že jsou to hyeny. Takhle zneužívat povodně, to je prostě hyenismus. I když nic ukrást nestačili. A teď už se do hospody nedostanou, je zatopená," krčí rameny pan Kratochvíl.

 

 

Lidé jsou hrozně naštvaní na hyenismus některých obyvatel Ústí nad Labem a zřejmě nemají daleko od lynče.
 

Policisté, kteří po skupině pátrají, jsou teprve na začátku vyšetřování. "Napadený bude vyslechnut dnes odpoledne," dodala mluvčí.


Protože skupina šla krást a zaútočila ve chvíli, kdy je vyhlášen stav ohrožení, čeká je v případě zadržení a odsouzení podstatně delší pobyt v base. A obyvatelé doufají, že se policistům podaří grázly chytit.

 


 


Bohužel to není zdaleka první případ rabování, který se během letošních povodní vyskytl. Například už v úterý nachytali policisté dívku v Ústí nad labem, když se snažila s páčidlem v ruce vloupat do evakuovaného bytu.


ČTĚTE TAKÉ:

MAPA ZLOČINU: Kde v Česku vládne zákon džungle? Podívejte se!

 Jak uklízet po povodních a nenakazit se?

DEPRESE Z POVODNÍ? Velký seznam linek, kde vám psychologové pomůžou!

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Mediafax/luk