Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

lidská zrůda

Kdo uvázal nemocného psa u skládky, aby zemřel? Hledáme ho!

Čistokrevný aljašský malamut dostal rakovinu a svému pánovi se stal zřejmě přítěží. Tak se psa zbavil. Přivázal ho u skládky a nechal ho napospas osudu. Přes veškerou snahu se psa ochráncům zvířat nepodařilo zachránit. Chebská policie případ vyšetřuje pro podezření z týrání zvířat.

I když svému pánovi dával lásku a věrně ho provázel při procházkách, aljašský malamut se od něj pomoci v jeho nejtěžších chvílích nedočkal. Jeho bývalý pán by ho nechal pojít na skládce u Chebu mezi odpadky.

 

Zuboženého čistokrevného psa však našla hodná žena, která přivolala policii a ta ho převezla do útulku. Na jeho trápení byl žalostný pohled, z nádorů mu tekla krev. Věk psa odhadli ochránci zvířat na 6 až 7 let. V útulku věřili, že se psa podaří zachránit, ale ten byl doslova prolezlý rakovinou, že veterinář ukončil jeho trápení injekcí.

 

Provozovatelka podala na jeho dosud neznámého majitele trestní oznámení. "Nechápu, jak takový člověk může vůbec odejít a dál žít s klidným svědomím," zdůvodnila podání oznámení provozovatelka chebského útulku Marie Lokingová. Podle policejní mluvčí Kateřiny Böhmové se již policie případem začala zabývat. Majitel psa se bude zodpovídat z týrání zvířat.

 

 

Vypátrat bezohledného majitele psa můžete pomoci i vy. Pokud víte o někom, kdo měl – třeba i ze vzdálenějšího místa – podobně nemocného psa a najednou se ho zbavil, ozvěte se na zprávy@tn.cz nebo na 606 09 06 09.
 

muf s přispěním Františka Nyklase TN.cz