nemocná duše

Vražda v Jesenici: Milenec matky prozradil, proč uškrtila svého Matěje (8)

Vzpomínání na osmiletého Matěje z Jesenice
Zdroj: TV Nova/ FC Tempo Praha
Zavražděný Matěj

Uškrtila syna Matěje (8). Její milenec Antonín (52) tvrdí, že Kateřina R. své syny milovala a nikdy na ně nezvýšila hlas. Tragédii prý způsobil psychický zkrat. Prý trpěla psychickými problémy.

Kateřina R. (36) ve středu v Jesenici u Prahy uškrtila svého syna, osmiletého Matěje. Jeho tělo našel otec. Přivolaní zdravotníci mu již nemohli pomoci.

 

"Co se stalo, je strašné. Určitě to ale udělat nechtěla, může za to nejspíš nějaký psychický zkrat. Ďábel. Katka kluky nikdy nebila, dokonce na ně ani nezvyšovala hlas. Vždycky se o ně i o domácnost starala naprosto vzorně," řekl její přítel v rozhovoru pro deník Blesk.

 

Nechodila mezi lidi a bála se, že ji někdo sleduje

 

Kateřina se potýkala s vážnými psychickými problémy. Měla problémy s chozením mezi lidi, mluvila o tom, že ji život nebaví. Často byla přesvědčená, že ji někdo sleduje. Každý den musela brát silná antidepresiva. Já i Katčini rodiče jsme ale v poslední době byli přesvědčeni, že se její stav zlepšil,“ myslel si Pressler.

 

Kateřina se minulý rok dokonce pokusila o sebevraždu a dva měsíce potom pobývala v psychiatrické léčebně. Teď už to ale vypadalo, že má nejhorší za sebou. "Naposledy byla na kontrole v den, kdy se to stalo. Doktor nezpozoroval nic výjimečného. Vezl jsem pak Katku pro léky,“ dodal milenec.
 

Zavražděný osmiletý Matěj

1
/
5
Zdroj: Pavel Slavíček / FC Tempo
Matěj ; Byl vyborný fobalista


 

Stále ji miluji
 

I přes to, co se stalo, Antonín Pressler Kateřinu stále miluje. „Rozhodně ano,“ řekl Blesku se slzami v očích. "Jestli mi to umožní a jestli bude Katka chtít, určitě ji chci chodit navštěvovat. Doufám, že soudce přihlédne k tomu, že je nemocná a potřebuje především léčbu.“
 

Kateřina se s manželem rozváděla a s Antonínem chodili už několik měsíců. Muž měl dobré vztahy i s oběma chlapci, Matějem a dvanáctiletým Jakubem.
 

tn.cz / anš