Škoda téměř milion korun

Požár autodílny v Bohumíně. Shořelo sedm aut

Mohutný požár zachvátil v neděli večer autodílnu v Bohumíně na severu Moravy. Plameny, se kterými bojovalo celkem 10 požárních jednotek, zničily veškeré vybavení dílny včetně sedmi osobních vozů.

Požár byl hasičům ohlášen v neděli večer krátce po čtvrt na devět. "Už při příjezdu prvních jednotek na místo byla celá autodílna o půdorysu 10×5 metrů v plamenech. K požáru byly vyslány tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje z Bohumína, Karviné a Orlové, ke kterým se poté připojilo dalších 7 jednotek dobrovolných hasičů z širokého okolí," uvedl mluvčí HZS Moravskoslezského kraje Petr Kůdela. Informace o požáru obdrželo podle jeho slov i krajské operační středisko v polských Katovicích.

 

Oheň hasiči uhasili během hodiny, přičemž se jim podařilo uchránit sousední cihlový rodinný dům, který byl požárem bezprostředně ohrožen. Z poničené autodílny vynesli tři tlakové lahve na acetylen a kyslík, které pak museli ochlazovat vodou.

 

Vedle kompletního vybavení dílny byly zničeny i čtyři auta uvnitř a další tři vozy stojící vedle budovy. Požár tak podle mluvčího napáchal celkovou škodu zhruba za 800 tisíc korun. Jeho příčina je předmětem dalšího vyšetřování.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Mediafax