VIDEO: Požár bytu vyhnal lidi na ulici, dva se nadýchali kouře

K požáru bytu ve 2. patře bytového domu v Jaromírově ulici v pražských Nuslích vyjíždělo v úterý před půlnocí několik hasičských vozů. Zakouřený dům vyhnal na ulici část jeho obyvatel, dva z nich, obyvatelé zasaženého bytu, skončili v rukou zdravotníků.

"Už jsem usínala, ale potom mě probudilo hrozné houkání. Myslela jsem, že je to vedle v domě, ale potom k nám přišli hasiči a řekli, že musíme ven, protože pod náma hoří byt," popsala Mediafaxu nemilé probuzení postarší paní v županu, která spolu s dalšími obyvateli postávala na ulici před domem a sledovala práci hasičů.

 

Podle jejich slov jsou v domě dřevěné stropy a podlahy a tak bylo štěstí, že přijeli tak rychle.

 

Jak uvedl jeden ze zasahujících hasičů, požár vypukl v kuchyni. Proč začalo hořet, se však zatím neví. "Příčinu zatím neznáme, to budeme teprve zjišťovat," dodal požárník. Jestli to byla neopatrnost, nebo technická závada tak ukáže až další vyšetřování.

 

Kromě hasičů a policistů na místě zasahovali také zdravotníci. Z místa odvezli dva obyvatele bytu, kteří se patrně nadýchali kouře. Podle očitých svědků však není jejich stav nijak vážný.
Kvůli zásahu hasičů a manipulaci s požární technikou musela být dočasně uzavřena celá ulice.

 

Vozidla proto na místě odkláněli policisté na objízdnou trasu přes Ostrčilovo náměstí a Oldřichovu ulici. Provoz tramvají byl obnoven v řádech několika desítek minut.

 

Mediafax