Požár zakouřil celý dům! Lidé utíkali po žebříku

požár paneláku
Zdroj: Mediafax
Hasičům se pomocí žebříku podařilo zachránit tři lidi.

K požáru v činžovním domě v pražských Nuslích vyjelo v sobotu před půlnocí do Oldřichovy ulice hned několik hasičských jednotek. Dým, který unikal z požáru ve sklepě, posléze zamořil celý dům a hasiči museli některé z obyvatel zachraňovat za použití výškové techniky.

Podle velitele zasahujících hasičů došlo na místě k zahoření sklepních prostor, přičemž uvolněný kouř postupně vystoupal chodbou do všech úrovní třípatrového činžovního domu.

 

"Z druhého patra jsme pomocí žebříku zachránili tři lidi. Jedna paní si stěžovala, že se nadýchala kouře, tak jsme ji předali do péče rychlé záchranné služby," řekl Mediafaxu velitel hasičů. Z visutého žebříku hasiči prováděli preventivní průzkum bytů ve vyšších patrech, zda v nich nejsou uvězněni další lidé, což se nepotvrdilo.

 

Někteří hasiči, kteří likvidovali požár ve sklepě, museli kvůli hustému kouři používat dýchací přístroje. Ze sklepa pak postupně vynášeli na ulici ohořelé trosky a dům pomocí přetlakové ventilace odvětrávali.

 

Co přesně bylo příčinou požáru, hasiči zatím netuší. "Příčina požáru je stále předmětem vyšetřování. Stejně tak způsobená škoda zatím nebyla vyčíslena," uzavřel velitel. Z důvodu nasazení několika cisteren a výškové techniky musela policie Oldřichovu ulici dočasně uzavřít.
 

Mediafax