Tragický požár

Požár zabíjel. Chodba domu vzplála od svíčky zapálené na dušičky

Důchodkyně se v domku ve Velké Dobré na Kladensku zřejmě udusila zplodinami. Začalo hořet od svíčky zapálené kvůli dušičkám na polici na chodbě.

Starší žena zemřela po středeční půlnoci při požáru v rodinném domě ve Velké Dobré na Kladensku. Oheň se rozšířil od svíčky zapálené kvůli nadcházejícímu svátku zesnulých neboli dušičkám, zjistila na místě agentura Mediafax.

 

Na chodbě rodinného domu naproti obecnímu úřadu v centru vesnice začalo hořet asi třicet minut po půlnoci. Dým probudil muže a ženu v přízemí. "Chodba vedoucí do podkroví byla zasažena plamenným hořením a silně zadýmená," popsal vyšetřovatel středočeských hasičů Jakub Štross.

 

Muž zavolal hasiče a vyběhl nahoru, kde spala jeho manželka. Našel ji bezvládně ležet v pokoji plném kouře. Snažil se důchodkyni oživit, ale marně. Lékař přivolané záchranky konstatoval smrt. Pánovi se ještě předtím společně s další příbuznou podařilo požár lokalizovat. Muž se při hašení a snaze zachránit manželku nadýchal zplodin a záchranáři ho převezli do kladenské nemocnice. Jeho stav není podle prvních informací vážný.

 

Hasiči ohnisko požáru prolili vodou a vynosili a dohasili doutnající věci. "Příčinou požáru byla nedbalost při používání otevřeného ohně. Konkrétně svíčka, kterou majitelé domu kvůli dušičkám zapálili na polici plné květin a dekorativních předmětů," uvedl Štross.

 

Oheň chodbu značně poškodil, shořelo dřevěné zdobení a podbití stropu. Škodu vyšetřovatel odhadl na 200 tisíc korun.

 

Okolnosti smrti seniorky prověřuje kriminální policie. Zda se žena udusila zplodinami, by měla potvrdit nařízená pitva.

 

 

Mediafax