Požár zachvátil tovární halu v Plzni, hasiči evakuovali 300 lidí

Požár zachvátil ve středu po 14. hodině výrobní halu v Plzni-Křimicích. Hasiči evakuovali přes 300 lidí, jeden člověk se nadýchal kouře, řekla agentuře Mediafax mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

Požár vypukl po druhé hodině odpolední ve výrobní hale v Plzni-Křimicích. Hasiči museli evakuovat 300 lidí. Jeden člověk se nadýchal kouře.
 

"Při požáru hrozí uvolnění chemických látek do ovzduší a do blízké řeky, na místě zasahuje 15 jednotek hasičů a chemická laboratoř v Třemošné. Další jednotky monitorují blízkou řeku. Chemické látky v řece ani ve vzduchu zatím nebyly zjištěny, přesto ve spolupráci s magistrátem města doporučujeme lidem z okolí, aby nevětrali," řekla Jakoubková.
 

Hasiči uzavřeli celý závod a evakuovali přes 300 lidí. "Jeden člověk se nadýchal zplodin a skončil v rukou lékařů. Hasiči v současné době rozebírají konstrukci haly a snaží se požár lokalizovat. Byl vyhlášen třetí stupeň poplachu," dodala Jakoubková.
 

Firma HP Pelzer, kterou požár postihl, vyrábí tepelné a akustické izolace a ochranné prvky do automobilů. V ČR působí od roku 1991. Mimo Plzeň má také závody v Žatci, Mladé Boleslavi a Ostravě-Hrabové.
 

 

maš tn.cz / Mediafax