Varování

POZOR NA NĚJ! Podvodník se léta skrývá pod cizí identitou. Znáte ho?

Téma:

Řada lidí se před policií a soudy ukrývá pod cizí identitou a často poměrně v klidu žijí nový život. Asi nejznámějším takový případem je Vladimír Prokop, který pod jménem Libor Liška dělal hlavního ekonoma v národním zemědělském muzeu a vyvedl z něj miliony. Ten už je zpátky ve vězení. Další muž, který se skrývá pod falešným jménem, měl před svatbou. Když ale zjistil, že jsou mu policisté na stopě, zmizel.

Na první pohled nemají ti dva nic moc společného, ale zdání klame. Oba muži, jak Prokop, tak i Zelinger, ke svému skrývání využívali přezdívek a cizích jmen.

 

Zatímco uprchlý trestanec, bývalý hlavní ekonom národního zemědělského muzea Vladimír Prokop je už za mřížemi, tak David Zelinger, který podle soudu také napáchal mnohamilionové škody, stále uniká.

 

Čtyřiatřicetiletý Zelinger se před policií a soudy skrývá už téměř sedm let. Tehdy utekl od své partnerky. Na útěku využívá další ženy, kterým se představuje různými jmény, například jako Lukáš Mayer, nebo třeba Josef Maršík. Naposledy s jednou z žen dokonce plánoval svatbu.

 

 

Muž žil pod falešnou identitou jako David Veselý se svojí družkou v Kašperských Horách a plánovali spolu založení rodiny a společnou budoucnost. Jakmile ale zjistil, že jsou mu policisté na stopě, opět zmizel. A se ženou, se kterou plánoval svatbu, přerušil veškeré kontakty.

 

Už roky utíká před svou minulostí. Před sedmi lety zmizel s penězi své tehdejší přítelkyně a brněnský soud ho uznal vinným i z dalších podvodů.

 

Je velmi komunikativní a přátelský, je tedy velmi pravděpodobné, že se pod další falešnou identitou seznámí s další ženou. Možná, že teď žije ve vašem okolí pod dalším falešným jménem.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
ana / M. Šnajdr TN.cz