Podvod s dopisy

POZOR na PODVODNÍKY! Chtějí, abyste zaplatili 3566 korun, nic NEPLAŤTE!

V Česku se rozmohl nový podvod
Zdroj: TN.cz

Českou Republiku v úterý zaplavila vlna dopisů, ve kterých jedna pražská firma žádá lidi, aby uhradili dlužnou částku ve výši 3566 korun. V dopise se dále píše, aby lidé volali na zákaznickou linku firmy, to ale podle zjištění TN.cz přijde volající na stovky korun.

Případem, na který od rána upozorňují redakci TV Nova její diváci, už se zabývá také policie. Podvodné dopisy policisté vyšetřují například na Zlínsku.

 

"Od dnešního rána přijímají policisté po celém Zlínském kraji oznámení od občanů o podivných dopisech, které jim byly doručeny. V těchto dopisech je výzva k uhrazení částky 3 566,- Kč za klientskou kartu a aktivní členství ve společnosti. Žádný z oznamovatelů však o jakémkoliv závazku ke společnosti, která je pod výzvou označena, nic netuší," uvedl policejní mluvčí Petr Jaroš.

 

Nikdo z oslovených lidí navíc nevlastní žádnou klientskou kartu, za kterou by měl více než 3 tisíce korun platit. "Předpokládáme, že podobný dopis dostane mnohem více lidí a tímto je vyzýváme, aby dříve než něco opravdu zaplatí, kontaktovali policisty na kterékoliv policejní služebně," doplnil mluvčí.

TN.cz