Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

snadné podvody

Sňatkový podvodník Mirek ženy okradl o statisíce. Hledají se další oběti

Sňatkový podvodník Miroslav
Zdroj: Policie ČR
Sňatkový podvodník Miroslav - policie hledá jeho další oběti

Policie pátrá po obětech sňatkového podvodníka, který v Praze a středních Čechách podvedl a okradl minimálně šest žen. Seznámil se s nimi přes internet, nasliboval jim všechno možné a začal z nich lákat peníze nebo elektroniku.

 Triky sňatkových podvodníků se nemění už od dob rady Vacátka. Stačí jeden vychytralý muž a několik důveřivých žen. Stejně jako v tomto případě.
 

Jen s malým rozdílem - pětadvacetiletý Miroslav nevyužíval inzeráty jako podvodníci kdysi, ale sociální sítě. A vystupoval pod vlastním jménem. Nejdřív vybranou ženu oslovil. "První zpráva byla: Ahoj Blaníčku, na rukou bych tě nosil, jsi skvělá, báječná a úžasná," popsala jedna z podvedených žen.
 

Nasliboval ženám hory doly a pak zmizel, přišel si na milion
 

Následovala první schůzka, první večeře a první žádost o peníze. "Říkal jim, že potřebuje zaplatit exekuce, uhradit advokáty, a ženy mu uvěřily. Byly důvěřivé a když od nich peníze získal, postupně se s nimi přestával kontaktovat," okomentoval obvyklý scénář podvodu policista Radovan Strejc.
 

Zatím se na policii přihlásilo šest podvedených žen. Miroslav je okradl celkem o 400 tisíc korun. Svoje oběti podle všeho velmi rychle střídal. "Hned jak odešel od jedné ženy, kontaktoval další, protože u nich prakticky přebýval. Neměl kde bydlet," uvedl policista. "Má charisma, je to pěknej chlap, to musím říct," uvedla jedna z žen navzdory tomu, že se stala podvodníkovou obětí.
 

Pokud jste se staly obětí tohoto sňatkového podvodníka, zavolejte policii. Miroslav je sice už ve vazbě, čím více se ale jeho obětí přihlásí, tím déle nikoho dalšího nepodvede - zatím mu hrozí 5 let vězení.

tn.cz / gar